Macrologic rozmawia o fuzji z podobnej wielkości firmą

opublikowano: 09-02-2007, 08:55

Są prowadzone wstępne rozmowy o fuzji Macrologi, z firmą o porównywalnych przychodach. Macrologic jest też zainteresowana przejęciem trzech małych firm.

Są prowadzone wstępne rozmowy o fuzji Macrologic, która oferuje własne rozwiązania informatyczne wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem, z firmą o porównywalnych przychodach. Macrologic jest też zainteresowana przejęciem trzech małych firm - poinformował Krzysztof Szczypa, prezes giełdowej spółki Macrologic.

"Trwają rozmowy w sprawie fuzji z firmą też zajmującą się ERP, o porównywalnych do naszych przychodach. Nie chcę jednak na razie szerzej o tym mówić, bo rozmowy są w bardzo wczesnej fazie" - powiedział prezes w wywiadzie dla PAP.

Najwięksi akcjonariusze Macrologic (dawniej MacroSoft) to: Bogdan Michalak (33,6 proc. akcji i głosów), Włodzimierz Napiórkowski (21,2 proc.), Krystyna Napiórkowska (6,2 proc.) i Krzysztof Szczypa (5,6 proc.).

Firma Macrologic jest też zainteresowana akwizycjami mniejszych spółek. Wcześniej jej przedstawiciele informowali, że w 2006 roku nie wykluczone są akwizycje dwóch małych firm.

Obecnie Macrologic rozważa przejęcie trzech spółek.

"Trwają rozmowy z dwiema spółkami, a w kręgu naszych zainteresowań jest jeszcze trzecia firma. Rozglądamy się, mamy środki z oferty akcji własnych dla pracowników - ponad 3,3 mln zł" - powiedział Szczypa.

Dodał, że rozmowy z dwiema spółkami są zaawansowane.

"Być może do sfinalizowania rozmów dojdzie w najbliższym czasie. Trudno mi jest jednak powiedzieć dokładnie, kiedy to może nastąpić, ale myślę, że do końca pierwszego półrocza powinno już do tego dojść" - powiedział prezes.

Poinformował, że akwizycje byłyby sfinansowane ze środków własnych, więc spółka nie przewiduje na ten cel emisji.

W jego ocenie, przejęcie tych firm, o przychodach rzędu 3 mln zł każda, kosztowałoby Macrologic w sumie kilka milionów złotych.

DI, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane