Czytasz dzięki

Macron: Europa stała się zbytnio wolnorynkowa

opublikowano: 06-11-2018, 12:02

Partie populistyczne zyskały popularność w całej Europie z tego powodu, że stała się ona „ultra-wolnorynkowa” i nie chroniła już dłużej klasy średniej, ogłosił prezydent Francji Emmanuel Macron.

W wywiadzie telewizyjnym Macron podkreślił, że „silna i suwerenna Europa” jest potrzebna do obrony europejskich interesów przed „Chinami, Rosją i nawet Stanami Zjednoczonymi”, a także „internetowymi gigantami”. 

Prezydent Francji Emmanuel Macron
Zobacz więcej

Prezydent Francji Emmanuel Macron fot. Bloomberg

- Nie możemy bronić Europy jeśli nie będziemy mieli realnej europejskiej armii – powiedział prezydent Francji. - Musimy mieć Europę, która może się sama bronić, a nie tylko polegać na USA – dodał.

Macron chciałby w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego zmobilizować do wspólnego działania wszystkie proeuropejskie partie.

- Wszędzie w Europie umacniają się nacjonaliści. Grają na lękach innych, chcą zamykać granice. To, że zostali wybrani nie oznacza, że nie mogę walczyć z ich poglądami – stwierdził.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane