Madison przejmuje Capital Park

opublikowano: 12-03-2019, 09:15
aktualizacja: 12-03-2019, 12:17

Globalna firma Madison International Realty podpisała warunkową umowę przejęcia kontrolnego pakietu 65,99 proc. udziałów w Capital Park, którego flagowy projekt realizowany jest w Warszawie, donosi propertyfundsworld.com.

Z komunikatu Capital Park wynika, że CP Holdings (CPH) z Luksemburga podpisał z MIRELF VI, funduszem Madison z siedzibą w Amsterdamie, warunkowej umowy dotyczącej zbycia przez CPH na rzecz MIRELF 100 proc. udziałów w  Townsend Holding z Amsterdamu, która jest właścicielem 65,997 proc. akcji Capital Park.

Projekt rewitalizacji ArtNorblin zakłada poszanowanie zabytkowego charakteru tego miejsca z nowoczesną kubaturą. Kompleks zostanie oddany do użytku w 2020 r.
Zobacz więcej

MARIAŻ TRADYCJI Z NOWOCZESNOŚCIĄ:

Projekt rewitalizacji ArtNorblin zakłada poszanowanie zabytkowego charakteru tego miejsca z nowoczesną kubaturą. Kompleks zostanie oddany do użytku w 2020 r. [FOT. ARC]

Warunkiem transakcji jest m.in. uzyskanie przez MIRELF zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji. Jej zawarcie będzie skutkowało także obowiązkiem ogłoszenia przez MIRELF wezwania na akcje. 

Madison w ubiegłym roku wszedł na warszawski rynek nieruchomości przejmując 50 proc. udziałów w Warsaw Spire. Dzięki transakcji, której wartości nie ujawniono, przejmie także portfel nieruchomości Capital Park, wartości ok. 2,5 mld zł, dysponujących ok. 304 tys. metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia.

Capital Park, którego flagową inwestycją jest budowa nieruchomości na terenie byłej fabryki Norblina w Warszawie, umocni swoją pozycję dzięki pozyskaniu silnego inwestora.

Wartość rynkowa Capital Parku to 672 mln zł, przy wartości księgowej 943 mln zł. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, propertyfundsworld.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu