Madonna zdetronizowała zarobkami Britney Spears

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 29-09-2006, 15:38

Madonna była w 2006 r. najlepiej wynagradzaną piosenkarką na świecie. Z zarobkami w wys. 50 mln dol. zdetronizowała Britney Spears.

Madonna była w 2006 r. najlepiej wynagradzaną piosenkarką na świecie. Z zarobkami w wys. 50 mln dol. zdetronizowała Britney Spears, która z 38,5 mln dol. była posiadaczką rekordu przez 5 lat - wynika z opublikowanego w piątek wydania Księgi Rekordów Guinnessa na 2007 rok.

Najlepiej zarabiającym autorem książek dla dzieci pozostaje twórczyni postaci Harry'ego Pottera J.K. Rowling z 34,2 mln funtów (ok. 162,9 mln euro).

Najdroższym filmem w historii kinematografii jest w tej chwili najnowsza wersja "Kin Konga" w reżyserii Petera Jacksona. Jego realizacja kosztowała 207 mln dol.

Istniejąca od 1955 r. Księga Rekordów Guinnessa jest co roku sprzedawana na świecie w około 4 mln egzemplarzy. Zawiera ponad 4 tys. rekordów. W tym roku po raz pierwszy zawiera rozdział poświęcony komputerom.

Nowy redaktor naczelny księgi, Craig Glenday, usunął z niej niektóre rekordy. "Wyeliminowałem takie pozycje jak +najdłuższa kąpiel w potrawce pomidorowej+, bo jest mnóstwo innych, sensowniejszych rzeczy do robienia" - powiedział.

W księdze nadal pozostał jednak rekord Lee Redmonda, który ma najdłuższe paznokcie u rąk na świecie - mierzą 4,45 m.

W Księdze Guinnessa pracuje 25 oficjalnych ekspertów, którzy zatwierdzają rekordy na całym świecie.

PAP/AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Madonna zdetronizowała zarobkami Britney Spears