Magda Gessler: czarodziejka nastroju

Tomasz Jacyków, stylista
30-03-2012, 00:00

Nazywam ją tak od lat. Bo jest na wskroś czarodziejska. To, jak wygląda, co robi i mówi, sprawia, że przy niej ludzie czują się jak w krainie baśni.

Magda Gessler nie ma wieku. Ani fizycznie, ani mentalnie. Jest bardzo świeża, przebywając w jej towarzystwie, ma się wrażenie, że życie to fiesta. To rzutuje na jej styl — szalenie pogodny i radosny.

Bizneswoman ma zmysł estetyczny i to widać po jej strojach. Nosi się barwnie, ale nie jarmarcznie. Ba, to mistrzyni tańca na linie — posiadła najtrudniejszą sztukę balansowania na cienkiej granicy między elegancją a kiczem. Bo łatwo być wyrafinowanym w szarościach i czerniach, sztuką zaś jest łączyć pięć kolorów i wyglądać radośnie, seksownie, lecz nie wulgarnie.

Wiele ubrań zaprojektowano specjalnie dla niej, np. wykończonych kolorowymi kokardkami z jedwabiu. To ma swój czar. W przeciwieństwie do lokali, które urządza — z mnóstwem gadżetów i drobiazgów — na niej dodatki nie grają pierwszych skrzypiec.

Pojawiają się szale, ale Magda Gessler nie nosi np. kolczyków. Raz miała w uszach wielkie plastikowe truskawy — osobiście je zawieszałem. To była część scenicznego kostiumu w programie Showtime, w którym występowała jako cudowna AleGloria.

To kobieta, która może przytyć 10 kilo lub schudnąć 15 i ma to znaczenie tylko dla jej samopoczucia, ale nie dla wyglądu. Jest eklerką, bajaderką, ciasteczkiem! Zawsze wygląda jak jej najpyszniejszy tort bezowy. Czasem jest na nim więcej żurawiny, innym razem kremu, lecz zawsze jest tak samo smaczny. &

Bardziej niż na metki Magda Gessler zwraca uwagę na jakość materiałów — kaszmirów, bawełny.

Fryzura, burza niesfornych blond loków, świadczy o charakterze, odrobinie szaleństwa, ale też równoważy twarz i buduje sylwetkę.

Zawsze nosi dobre buty. Ma świadomość siebie i chętnie pokazuje piękne pęciny. Jeśli może nimi grać, gra jak szalona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Jacyków, stylista

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Magda Gessler: czarodziejka nastroju