Magia przejęć wciąż działa na Wall Street

23-05-2007, 15:56

Sesje w USA zaczęły się wzrostem indeksów. Wszystko wskazuje, że gorączka wywołana informacjami o przejęciach nie opadła.

Brak danych makro sprzyja wybijaniu na pierwszy plan informacji o planowanych lub domniemanych przejęciach. To skutecznie nakręca handel na rynkach akcji już od co najmniej kilku sesji.

Od pierwszych minut środowej sesji inwestorzy śledzili notowania koncernu aluminiowego Alcoa. We wtorek kanadyjski Alcan odrzucił złożoną przez niego ofertę przejęcia, wyceniającą go na 27 mld USD. Początek handlu przyniósł niewielki spadek kursu Alcoa. Nie bez znaczenia dla spółek surowcowych jest zapowiedź przejęć, jaką złożył w ostatnim czasie prezes BHP Billiton. Na początku roku akcje Alcoa mocno zdrożały po tym, gdy londyński The Times napisał, że BHPą wraz z Rio Tinto planuj przejęcie amerykańskiego producenta aluminium za 40 mld USD.

Drożeją akcje Dow Jones, właściciela The Wall Street Journal. Kontrolująca spółkę rodzina Bancroft ma podjąć decyzję w sprawie oferty odkupienia jej przez News Corp.

W górę idą kursy spółek, które przedstawiły dobre wyniki kwartalne. Pochwalił się nimi przed sesją Target, druga w USA sieć sklepów dyskontowych. Drożeją papiery Medtronic, lidera rynku rozruszników serca, którego zysk okazał się wyższy niż prognozowano.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Magia przejęć wciąż działa na Wall Street