Magirus sprzedaje serwery HP

Marcin Złoch
opublikowano: 28-05-2003, 00:00

Magirus dołączył do grona dystrybutorów najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów HP na polskim rynku.

Niemiecki Magirus to dystrybutor urządzeń informatycznych. Nie działa na rynku użytkowników końcowych, ale zaopatruje integratorów i resellerów. Centrala firmy znajduje się w Stuttgarcie, a w Strasburgu działa centralny magazyn.

— Nasi polscy partnerzy otrzymają ze Stuttugartu, w wymagających tego przypadkach, wsparcie inżynierskie, a także pomoc marketingową. Lokalny oddział odpowiada również za marketing, co spowodowane jest specyfiką każdego rynku, i za sprzedaż. Poza tym zaoferujemy partnerom, którym czasami trudno sprostać wymaganiom klientów, wsparcie finansowe, np. leasing czy przedłużenie linii kredytowej — zapowiada Mirosław Tarasiewicz, dyrektor generalny Magirus Polska.

Na europejskim rynku firma dystrybuuje urządzenia najbardziej zaawansowane technologicznie, tzw. klasy enterprise, skierowane do największych firm. Magirus sprzedaje wieloprocesorowe serwery intelowskie i uniksowe oraz systemy pamięci masowych. Są to maszyny wyprodukowane przez HP, IBM i Storagetek.

W Polsce w ofercie spółki zza Odry znajdą się jedynie serwery HP. Będą to RISC-owe urządzenia serii HP 9000 i Alpha oraz intelowskie Prolianty.

— Na rynku polskim oferujemy tylko urządzenia HP. Wiąże się to z przyjętą strategią, zakładającą na rynkach mniejszych koncentrację na produktach jednego dostawcy — wyjaśnia Mirosław Tarasiewicz.

Magirus Polska w pierwszym roku działalności zamierza uzyskać ponad 5 mln EUR (ponad 24 mln zł) obrotu ze sprzedaży.

— Według mnie, w Polsce działa nie więcej niż 100-120 firm, które są w stanie podźwignąć sprzedaż oferowanych przez nas urządzeń. To maksymalna liczba partnerów, z którymi możemy nawiązać współpracę — twierdzi Mirosław Tarasiewicz.

Magirus dołączył do sieci dystrybutorów HP oferujących rozwiązania z najwyższej półki. Znajdują się w niej firmy Veracomp, ABC Data, DNS i Alstor.

— Chcemy rosnąć szybciej niż rynek. Dlatego zamierzamy poszerzyć wpływy tam, gdzie jest potencjał, więc w sektorze średnich i średniodużych przedsiębiorstw, znajdujących się poniżej 200 miejsca w rankingach. W tej grupie jesteśmy obecni z pecetami i drukarkami, a dzięki współpracy z Magirusem liczymy na lepsze wyniki sprzedaży dużych serwerów – informuje Andrzej Dopierała, kierujący polskim oddziałem HP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Magirus sprzedaje serwery HP