Mają oko na Impexmetal

GRA
04-03-2008, 00:00

Impexmetal znów jest pod okiem specjalistów. Notę „akumuluj” dał mu Millennium DM.

Impexmetal znów jest pod okiem specjalistów. Notę „akumuluj” dał mu Millennium DM.

W raporcie datowanym na 26 lutego (czyli jeszcze przed publikacją wyników za IV kwartał), Marcin Palenik z Millennium DM zalecił akumulowanie akcji Impexmetalu. Cenę docelową dla papierów metalurgicznej grupy wyznaczył na 7,13 zł. To 15 proc. więcej, niż wynosił kurs w dniu wydania rekomendacji i 23 proc. powyżej wczorajszego zamknięcia. To pierwsza od kilku lat rekomendacja poświęcona Impexmetalowi.

— Jak pokazują badania, tzw. neglected companies, czyli spółki niepokrywane przez analityków, mają często duży potencjał — przypomina Marcin Palenik.

Specjalista zwrócił uwagę, że obecne notowania Impex- metalu uwzględniają już pogorszenie wyników grupy w tym roku. Mniejsze zarobki będą skutkiem restrukturyzacji i wzrostu cen energii. Aktualna wycena nie uwzględnia jednak, jego zdaniem, wartości nieruchomości będących w posiadaniu spółki (m.in. grunty we Wrocławiu i Warszawie), ani potencjału wynikającego z restrukturyzacji. Analityk przewiduje, że grupa Impexmetalu osiągnie w tym roku 131 mln zł zysku netto, a w kolejnych latach ten wynik utrzyma się na podobnym poziomie. „Potencjał wzrostu zysków będzie mocno ograniczany przez zapowiadane kolejne podwyżki cen energii” — napisał Marcin Palenik w raporcie.

Jego wyliczenia wskazują, że huta Aluminium Konin-Impexmetal (AKI), najważniejsza spółka z grupy, jest warta 723 mln zł. Z kolei 100 proc. kapitału Hutmenu wyceniono na około 235 mln zł. Analityk nie uwzględnił jeszcze w raporcie znanych dziś rynkowi planów połączenia Impexmetalu z AKI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mają oko na Impexmetal