Mają potencjał, dostaną wsparcie

MBE
opublikowano: 03-08-2012, 00:00

Agencja Rozwoju Lokalnego w Jaworznie wybrała firmy, które przygotuje do pozyskania inwestora lub debiutu giełdowego.

Znane są już wyniki konkursu Capital Express zorganizowanego przez Agencję Rozwoju Lokalnego w Jaworznie. Tytuł „Firmy z potencjałem” otrzymało sześć spółek (wymieniamy je w ramce). Kapituła konkursu uznała nagrodzonych za przedsiębiorstwa o najwyższym potencjale rozwoju, których innowacyjność i atrakcyjny model biznesu przekłada się na uzyskanie przewagi konkurencyjnej i wzrost wartościspółki. W rywalizacji wzięło udział 99 firm z całej Polski.

W ramach projektu, finansowanego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, eksperci przygotują zwycięzców konkursu do pozyskania inwestora strategicznegolub kapitału z emisji akcji lub obligacji na rynkach GPW, NewConnect albo Catalyst. Laureaci otrzymają bezpłatnie dokumentację inwestorską oraz pomoc doradczą w procesie pozyskiwania kapitału na innowacje i rozwój przedsiębiorstwa.

Natomiast wszyscy pozostali uczestnicy dostaną nieodpłatnie kartę oceny potencjału przedsiębiorstwa. Mamy nadzieję, że to pomoże im w coraz lepszym prowadzeniu biznesu — mówi Regina Berdy, dyrektor projektu.

Firmy z potencjałem

LIW Care Technology — producent zaawansowanych technologicznie urządzeń rehabilitacyjnych

BLB — firma z sektora energii odnawialnej, planująca budowę biogazowni w województwie lubuskim

Energo-Eko Bud Investment — spółka zajmująca się handlem hurtowym kruszyw wykorzystywanych do celów budowlanych

Eurosystem Polska — producent i dystrybutor nowoczesnych systemów dachowych i elewacyjnych

Cree Yacht Bartosz Puchowski — projektant jachtów i producent gotowych konstrukcji kompozytowych w technologii próżniowej do zastosowania m.in. w przemyśle stoczniowym oraz reklamowym, planuje budowę ekołódki, napędzanej energią słoneczną

Steo Tomasz Sańpruch

— producent filmów korporacyjnych i reklamowych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu