Majątek Leibovitz za obciążenia hipoteczne?

DI
09-09-2009, 11:51

Agencja Reuters zastanawia się, czy majątek Annie Leibovitz pójdzie pod młotek. Wszystko przez 24 mln USD długu, na który składają się zaległości podatkowe, nieopłacone rachunki i obciążenia hipoteczne.

Autorka njbardziej znanych zdjęć na świecie, m.in. Demi Moore w ciąży, Johna Lennona na kilka godzin przed śmiercią, Andy’ego Warhola, Michaela Jacksona oraz fotografii do kalendarza Pirelli z 2000 r., zbiła na swoich pracach fortunę. Pieniądze lokowała m.in. w nieruchomościach na Manhattanie. Teraz była partnerka znanej, nieżyjącej już pisarki Susan Sontag, może stracić nie tylko lokum, ale i prace, które zna cały świat.

Według niektórych źródeł, powodem finansowych problemów Annie są właśnie nieruchomości. Ponoć artystka kupiła nieruchomość przy Greenwich Street w Nowym Jorku, ale podczas prac remontowych uszkodzono podstawy budynku przylegającego do remontowanego. Leibovitz kupiła zatem uszkodzony budynek. Zrobiła to na kredyt i w momencie, gdy ceny nieruchomości były maksymalnie wywindowane. Teraz została z kredytem do spłacenia i nieruchomościami.

Właścicielem wszystkich długów jest firma Art Capital Group.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Majątek Leibovitz za obciążenia hipoteczne?