Majątki miliarderów spuchły o 20 proc.

AR
opublikowano: 26-10-2018, 13:59

Bogatsi są coraz bogatsi na całym świecie, ale najszybciej rosną fortuny Chińczyków – wynika z raportu UBS i PwC, o którym piszą brytyjskie media.

W 2017 r. Państwo Środka co tydzień przybywało o jednego miliardera więcej. Chiny są obecnie światowym liderem jeśli chodzi o przyrost liczby przedsiębiorców z 9 zerami na koncie (z 318 ich liczba zwiększyła się do 373, ich majątek jest wart łącznie 1,12 bln USD), ale to był wyjątkowo tłusty rok dla krezusów na wszystkich kontynentach – wynika z raportu szwajcarskiego banku. W 2017 r. fortuny miliarderów z całego świata zwiększyły się o 1,4 bln USD (20 proc.), to więcej niż wynosi PKB Hiszpanii. 

Nigdy wcześniej w historii miliarderzy nie zarobili w ciągu roku tak dużej sumy pieniędzy. 

Raport mówi o tym, że obecnie na świecie powstaje coraz więcej ultrabogatych rodzin, które będą dziedziczyć fortuny jeszcze przez wiele pokoleń, tak jak w XX w. Rothschildowie, Rockefellerowie i Vanderbiltsowie. 

„Ostatnie 30 lat to czasy, które widziały znacznie większy wzrost fortun niż Wiek pozłacany (ang. Gilded Age, epoka w historii USA, obejmująca końcówkę XIX w. –przyp.). Ten okres ufrmował majatki rodzin w USA i Europie, które angażują się w świat wpływowego biznesu, bankowości, polityki, filantropii i sztuki od ostatnich 100 lat” – piszą autorzy raportu. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu