Majówka na Mazurach: żagle, koncerty, promenady pełne spacerowiczów

  • PAP
opublikowano: 01-05-2021, 20:04

Pierwszy dzień majówki minął na Mazurach spokojnie, ratownicy MOPR odnotowali tylko dwie akcje techniczne na jeziorach. Czynne są bary i restauracje, promenady pełne są spacerowiczów, w niektórych portach, np. w Mikołajkach, zorganizowano koncerty.

Po jeziorach pływa bardzo wielu żeglarzy, ale ratownicy wodni nie odnotowali poważniejszych incydentów, jedynie dwie akcje techniczne. Największym utrapieniem dla żeglarzy są pozamykane porty z toaletami i prysznicami, w sobotę rano tłum żeglarzy czekał w kolejce, by w giżyckiej marinie skorzystać z sanitariatów i umyć się w zlewach.

W sobotę na Mazurach było ciepło i słonecznie. Wielu turystów spędziło dzień na spacerach, tłoczno było m.in. na promenadzie w Mikołajkach. Nie wszyscy nosili maseczki.

Otwarta była większość barów i restauracji, do tego - lodziarnie, pizzerie i smażalnie ryb. Obsługa informowała gości, że serwuje dania na wynos, ale zdarzały się osoby, które jadły przy restauracyjnych stolikach.

Według prognoz w niedzielę na Mazurach ma dojść do załamania pogody, prognozowane są momentami intensywne opady deszczu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane