Majówkowa afera z wiceministrem w tle

WST
10-05-2017, 10:39

Długi majowy weekend zachęcił wielu Polaków do wykorzystania „sprzyjającej sytuacji” i wydłużonego odpoczynku od pracy. Według dziennika Fakt, skorzystał z takiej możliwości również jeden z wiceministrów, który udał się na wypoczynek do znanego uzdrowiska. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie mały szkopuł. Są poważne rozbieżności co do tego, kto faktycznie zapłacił za kurację Mariana Banasia.

Według Faktu, piastujący stanowisko wiceministra finansów Banaś wspólnie z żoną przebywał od 30 kwietnia do 3 maja w Uzdrowiska Rabczański Zdrój Medical SPA. Korzystali z dwuosobowego pokoju, ekstra wyżywienia i zestawu specjalnych zabiegów. Minister nie został zameldowany, ani nie zapłacił za pobyt. Według dziennika, fakturę wystawiono na Jadwigę Kawwę, prezes spółki Uzdrowisko Rabka SA.

Zobacz więcej

Marian Banaś fot. WM, Puls Biznesu

Dopiero po nagłośnieniu sprawy i „interwencji” asystenta została ona wystawiona (9 maja) na nazwisko ministra, który wcześniej twierdził, że sam opłacił pobyt. 

Pikanterii sprawie dodaje to, że Banaś jest Pełnomocnikiem Rządu ds. Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej. 

Fakt powołuje się przy tym na rozmowę telefoniczną z prezes Kawwą, której zapis prezentuje na swojej stronie.

Poniżej prezentujemy oficjalne stanowisko wiceministra Mariana Banasia:

"W związku z publikacją dziennika +Fakt+ pt. +Kto zapłacił za majówkę ministra+ informuję, że zawarte w artykule informacje są manipulacją i pomówieniem. Na pobycie leczniczym, którego dotyczy artykuł, byłem wspólnie z żoną i pokryłem jego koszty. Opłaty za pobyt mam udokumentowane. Będę domagał się od redakcji sprostowania, rozważam również skierowanie sprawy na drogę sądową i złożenie pozwu o zniesławienie".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Majówkowa afera z wiceministrem w tle