Majszczyk: harmonogram wykonania budżetu nie zakłada przekroczenia 35,6 mld zł

PAP
opublikowano: 21-03-2013, 13:54

Harmonogram wykonania budżetu nie zakłada w żadnym z miesięcy 2013 r. przekroczenia limitu 35,6 mld zł, poinformowała w czwartek wiceminister finansów Hanna Majszczyk.

"Zaprezentujemy harmonogram dochodów i wydatków państwa do końca miesiąca, a najdalej na początku kwietnia. Nie mamy jeszcze planów od dwóch dysponentów, ale nie są oni na tyle istotni, aby zaburzyć obraz harmonogramu. Dzisiaj harmonogram w żadnym z miesięcy tego roku nie zakłada przekroczenia limitu deficytu" - powiedziała Majszczyk na posiedzeniu sejmowej komisji.

"Trzeba jednak pamiętać, że ważny jest poziom deficytu na koniec roku, a nie w poszczególnych miesiącach roku" - dodała.

Deficyt budżetu państwa po lutym 2013 roku wyniósł 21.654,9 mln zł, co daje 60,9 proc. deficytu planowanego na 2013 rok na poziomie 35.565,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane