Makler pozwał bank za zniszczenie psychiki

opublikowano: 22-09-2021, 14:11

Makler UBS Group pozwał bank za to, że „toksyczna” kultura pracy panująca w biurze w Londynie i nadmierna eksploatacja zniszczyły mu psychikę tak bardzo, że nie jest w stanie dłużej pracować.

35-letni Simon Rope żąda od byłego pracodawcy 200 tys. GBP za doprowadzenie go do zaburzeń lękowych spowodowanych przez stres, któremu był poddany pracując w biurze UBS w Londynie. Prawnicy maklera wskazują, że był on publicznie krytykowany za błędne decyzje. Zwracają uwagę, że wraz z tylko trzema współpracownikami musiał handlować akcjami 3,5 tys. różnych spółek.

- To wyjątkowo duża liczba spółek jak na tak mały zespół – podkreślili.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

UBS zaprzeczył, że nie wypełnił swoich obowiązków dotyczących pracownika. Prawnicy banku przekonują, że pozew Rope’a opisuje tylko otoczenie, które jest „nieuniknioną rzeczywistością pracy w City jako makler”.

- To otoczenie, w którym nie tylko udało mu się przetrwać, ale radził sobie przez wiele lat, dając bankowi podstawy do przekonania, że jest psychologicznie zdolny spełniać wymagania do pełnienia tej roli – napisali prawnicy UBS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane