Maksymalny wzrtost w debiucie po największym IPO w Chinach

opublikowano: 10-06-2021, 08:15

Akcje China Three Gorges Renewables Group Co. drożały o 44 proc., maksymalny dzienny limit, w debiucie giełdowym w czwartek.

Debiut na giełdzie w Szanghaju nastąpił po największej jak dotąd w tym roku pierwotnej ofercie publicznej akcji w Chinach. Spółka sprzedała w maju akcje za 22,7 mld juanów (3,6 mld USD), a oferta akcji miała 78-krotną nadsubskrypcję. China Three Gorges Renewables Group Co. przeznaczy pieniądze na budowę morskich elektrowni wiatrowych i wzmocnienie płynności.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Do zakupu akcji China Three Gorges Renewables Group Co. inwestorów zachęcają plany władz Chin rozwoju energetyki bazującej na źródłach odnawialnych. Zapowiedziały one, że chcą aby już od 2030 roku zaczął spadać w kraju poziom emisji dwutlenku węgla, a od 2060 roku Chiny osiągnęły neutralność węglową.

Dodatkową zachętą dla inwestorów były także notowania innych spółek OZE, które w ostatnim czasie weszły na giełdę. Akcje Shanghai Electric Wind Power Group, który przeprowadził w maju ofertę wartości 2,9 mld juanów, są obecnie o 68 proc. droższe niż w kosztowały w IPO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane