Maksymiuk: wniosek do ABW będzie gotowy do godz. 15

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 11-12-2006, 13:30

Wniosek do ABW o zbadanie, czy oskarżenia wobec polityków Samoobrony miały ukryty cel będzie gotowy w poniedziałek, do godz. 15.

Wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk poinformował, że wniosek do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o zbadanie, czy oskarżenia wobec polityków jego partii miały na celu przeprowadzenie zamachu stanu, będzie gotowy w poniedziałek, do godz. 15.

Zaznaczył jednocześnie, że nie wiadomo, czy jeszcze tego dnia wniosek zostanie złożony do ABW.

W niedzielę wicepremier Andrzej Lepper zapowiedział, że złoży doniesienie do ABW i "innych służb specjalnych" w sprawie "fałszywych oskarżeń" mediów przeciwko Samoobronie.

Szef Samoobrony ocenił, że afera wokół posłów jego partii miała na celu dokonanie zamachu stanu i obalenie koalicji rządowej, za czym - według Leppera - mieli stać biznesmeni i politycy.

Sprawę "seksafery" ujawniła w ubiegły poniedziałek "GW". Aneta Krawczyk - była radna Samoobrony w łódzkim sejmiku i była dyrektorka biura poselskiego Stanisława Łyżwińskiego - stwierdziła, że pracę w partii miała dostać w zamian za usługi seksualne świadczone Łyżwińskiemu i Lepperowi.

Krawczyk utrzymywała, że Łyżwiński jest ojcem jej 3,5-letniej córki. Poseł temu zaprzeczał. W sobotę Prokuratura Okręgowa w Łodzi - która bada całą sprawę - poinformowała, że badania DNA wykazały, że Łyżwiński nie jest ojcem dziecka Anety Krawczyk.

Po doniesieniach "GW", Łyżwiński zawiesił członkostwo w partii. Maksymiuk powiedział, że to organy statutowe partii zadecydują o ewentualnym przywróceniu Łyżwińskiego do działalności w partii. "Wszystko zależy od stanowiska prokuratury w tej sprawie, a my robimy wszystko, żeby prokuratorzy mogli spokojnie działać" - podkreślił.

Maksymiuk przyznał jednocześnie, że politycy Samoobrony mają świadomość, że testy DNA, którym poddał się Łyżwiński, to tylko jeden z wątków sprawy. "Sprawa nie jest zakończona" - zaznaczył. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane