Makulatura zalewa Brytanię

IAR
opublikowano: 04-01-2009, 12:55

W brytyjskich magazynach zalega około 100 tysięcy ton makulatury. Do końca marca jej góra powiększyć się do ćwierć miliona ton - alarmuje gazeta "Mail on Sunday".

Składowanie makulatury kosztuje miliony funtów. Żaden z 80 brytyjskich zakładów papierniczych jej nie potrzebuje, bo rynek załamał się. W ciągu 6 tygodni cena makulatury na światowych rynkach spadła z 70 do 10 funtów za tonę. Kryzys dobija ambitny program pozyskiwania surowców wtórnych i selekcji śmieci w gospodarstwach domowych.

Samorządy lokalne, które prześcigały się w pomysłach na odzyskiwanie z domowych śmieci papieru, szkła, plastików i metali, teraz stoją w obliczu konieczności zapłacenia kosztów ich magazynowania. Koszty te zostaną zapewne przerzucone na mieszkańców w postaci podwyżki podatku lokalnego - przewiduje "Mail on Sunday". IAR/R.Brzeski,Londyn/dabr

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane