Małe firmy pomogły AB

KL
opublikowano: 01-03-2011, 00:00

Dystrybutor IT poprawił wyniki i spodziewa się wzrostu również w tym roku — przynajmniej o kilka procent.

Dystrybutor IT poprawił wyniki i spodziewa się wzrostu również w tym roku — przynajmniej o kilka procent.

Rosnąć w 2011 r. przynajmniej tak jak rynek (analitycy spodziewają się, że wyniesie on 3-5 proc.) — to cel grupy AB.

— Nadal widzimy potencjał do wzrostu i poprawy wyników w grupie. To dla nas priorytet. Jeśli warunki będą sprzyjające, możemy osiągnąć wzrost nawet wyższy niż rynek — mówi Grzegorz Ochędzan, członek zarządu AB.

W tym roku spółka będzie szukać synergii kosztowych, zamierza też wprowadzać nowe produkty, zwłaszcza takie, na których można uzyskać wyższe marże.

— W tym roku chcemy się skupić na optymalizacji zarządzania w naszych spółkach. Potencjalny rozwój terytorialny to kolejny krok — mówi Grzegorz Ochędzan.

W optymalizacji pomoże wdrożenie systemu ERP w spółkach na Słowacji i w Czechach.

AB w pierwszym półroczu roku obrachunkowego 2010/2011 (czyli w drugiej połowie 2010 r.) miało 1,9 mld zł przychodów i 35,83 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost odpowiednio o 21 proc. i 68 proc. Dla porównania, firma miała podobny zysk netto w całym roku 2009/2010. Na obecne wyniki wpłynęło jednak m.in. wydarzenie jednorazowe — wygrany spór sądowy z Raiffeisen Bankiem. Przyniósł on dodatkowe 7,5 mln zł. Zarząd podkreśla jednak, że nawet bez tego wzrost zysku netto wynosił prawie 30 proc. Pomógł odnotowany w czwartym kwartale roku ponadprzeciętny popyt na elektronikę wśród klientów indywidualnych i wzrost zakupów w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Grzegorz Ochędzan podkreśla, że przedsiębiorstwa stopniowo odmrażały budżety i zaczęły inwestować w wymianę sprzętu komputerowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy