Małe jest piękne w pomorskiej strefie

Małgorzata Gerzegorczyk
opublikowano: 21-05-2017, 22:00

Cztery firmy zbudują zakłady za łącznie niecałe 12,5 mln zł. Obiecują 18 miejsc pracy.

W kwietniu Aleksandra Jankowska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zapowiedziała, że do końca maja wyda sześć zezwoleń. Cztery już są. Odebrały je firmy: Meblik, Flavourtec, Alexander Johansson Poland i DFM Europe. Meblik, producent mebli, który już działa w Chojnicach na terenie strefy, zbuduje zakład za 5 mln zł i zatrudni pięciu nowych pracowników. Flavourtec, jeden z liczących się europejskich producentów płynów do e-papierosów (pod marką Flavourtec lub markami klientów),również poszerzy produkcję: zbuduje w Gdańsku drugi zakład i doda wyposażenie do obecnego. To inwestycja za 4,5 mln zł, dzięki której powstanie jeszcze pięć miejsc pracy.

Johansson Alexander Poland, producent aerozoli technicznych, zbuduje w Żarnowcu zakład za 500 tys. zł i zatrudni trzy osoby. DFM Europe wejdzie do podstrefy w Grudziądzu i zbuduje zakład, który będzie głównie produkować stolarkę przeciwpożarową. Inwestycja wyniesie 2,48 mln zł, powstanie co najmniej pięć miejsc pracy. W tym roku PSSE wydała dziewięć zezwoleń. Przez cały ubiegły rok — 16, a firmy zadeklarowały 400 mln zł inwestycji i 652 miejsca pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Gerzegorczyk

Polecane