Czytasz dzięki

Małe zmiany kontraktów na indeksy rynków akcji w USA

opublikowano: 19-05-2020, 13:34

Po dużych wzrostach na Wall Street w poniedziałek, na dwie godziny przed rozpoczęciem handlu we wtorek nie ma dużego przekonania o utrzymaniu inicjatywy przez kupujących.

W poniedziałek Dow Jones i S&P500 zanotowały największe wzrosty od ponad miesiąca. Czynniki, którymi tłumaczono zwyżki rynków akcji, nie zniknęły, ale osłabło wyraźnie przekonanie, że rynek ma siłę na kontynuację wzrostów.

Obecnie kontrakty na średnią Dow Jones i S&P500 spadają o 0,1-0,2 proc. Kontrakt na Nasdaq 100 rośnie o mniej niż 0,1 proc.

Na rynku wyraźniej słychać głosy, że optymizm inwestorów może być zbyt duży.  Ashwin Alankar, szef globalnej alokacji aktywów w Janus Henderson podkreśla, że „krótkoterminowe odbicia cen akcji” nie są niczym niezwykłym nawet na rynkach notujących nowe minima.

- Miary wyprzedzające, jak rewizje wyników czy ceny opcji, pokazują większą ostrożność co do gospodarki jak i cen akcji – podkreślił.
 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane