Maleje strata, spadają przychody

Marcin Gesing
opublikowano: 17-05-2004, 00:00

Sąd umorzył postępowanie układowe Mostostalu Zabrze. Zarząd spółki wierzy, że upadłość i nowy układ uratują firmę.

Mostostal Zabrze, giełdowa spółka budowlana, zmniejszyła w pierwszym kwartale stratę netto do 7,6 mln zł z ponad 24 mln w analogicznym okresie 2003 r. Spadkowi towarzyszyło istotne zmniejszenie przychodów. Zmalały one o prawie 42 proc. — do 73,5 mln zł.

— Przedłużające się, nie z naszej winy, postępowanie układowe powodowało poważne perturbacje w działalności bieżącej firmy. Dlatego zdecydowaliśmy się skorzystać z nowych przepisów prawa upadłościowego — mówi Jerzy Suchnicki, prezes Mostostalu Zabrze.

W piątek gliwicki sąd rejonowy umorzył na prośbę spółki postępowanie układowe. Firma, której dług sięga 240 mln zł, złożyła wniosek o upadłość z możliwością układu. Zabiega też o prawną ochronę przed wierzycielami i odblokowanie zajętych aktywów. W ramach postępowania naprawczego firma zaproponuje wierzycielom bankowym konwersję części zobowiązań na akcje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Gesing

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Maleje strata, spadają przychody