Mali czują się oszukani

KSA
opublikowano: 16-10-2007, 00:00

Stowarzyszenie drobnych Inwestorów wzywa zarząd Opoczna do rezygnacji ze sprzedaży zakładów Cersanitowi.

Stowarzyszenie drobnych Inwestorów wzywa zarząd Opoczna do rezygnacji ze sprzedaży zakładów Cersanitowi.

W piątek NWZA Opoczna ma wyrazić zgodę na sprzedaż Cersanitowi spółki, do której wniesiono wszystkie zakłady produkcyjne. Ten plan nie spodobał się nie tylko inwestorom finansowym, ale też indywidualnym. Tych ostatnich wzięło w obronę Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII), które domaga się od zarządu i głównego akcjonariusza (czyli Cersanitu, a pośrednio — Michała Sołowowa) rezygnacji z planowanej transakcji lub szczegółowego jej uzasadnienia i przedstawienia rzetelnej wyceny.

„Inwestorzy indywidualni czują się oszukani. Uważają, ze spółka nie tylko niewłaściwie raportowała o swoich planach, ale celowo utrzymywała te plany w tajemnicy, aby podstępnie uzyskać zgodę akcjonariuszy na transakcję” — czytamy w stanowisku Jarosława Dominiaka, prezesa SII.

Faktycznie w raporcie z 5 września Opoczno poinformowało, że udziały objęte w spółce skupiającej aktywa produkcyjne są długoterminową lokatą kapitałową. Trzy tygodnie później zwołano NWZA w sprawie ich sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mali czują się oszukani