Malinowski: Jak najszybciej zrealizować projekt antykryzysowy

PAP
opublikowano: 24-01-2009, 17:14

Prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich (KPP) Andrzej Malinowski uważa, że przygotowany przez resort gospodarki projekt antykryzysowy jest bardzo dobrą podstawą do dyskusji z rządem i należy go jak najszybciej zrealizować.

"Jestem z tego projektu zadowolony. To jest projekt do bardzo dobrej dyskusji wśród pracodawców i na linii z rządem. Musimy podjąć dyskusję z panem ministrem Waldemarem Pawlakiem i jego zespołem, co możemy wspólnie zrobić, jakie możemy tutaj metody wykorzystać, aby to zostało zrealizowane i wdrożone" - powiedział Andrzej Malinowski w sobotniej rozmowie z PAP.

W piątek resort upublicznił projekt działań antykryzysowych dla gospodarki. Zakłada on m.in. możliwość okresowego ograniczenia czasu pracy oraz proporcjonalnego obniżenia wynagrodzenia, a także obniżenie akcyzy na energię dla wysoko energochłonnych odbiorców.

Projekt resortu gospodarki powstał w ramach rządowego planu na rzecz stabilności i rozwoju. Rząd na wszystkie działania antykryzysowe chce przeznaczyć 91,3 mld zł.

Według Malinowskiego projekt dotyczy trzech ważnych spraw: stabilizacji sektora bankowego, tworzenia warunków do dostępu przedsiębiorstw do kapitału oraz wzrostu gospodarczego.

"Obawa przed kryzysem, może być z tego punktu widzenia obawą bardzo pozytywną, może wreszcie doprowadzić do tego, że zgłaszane przez nas postulaty zostaną zrealizowane, że wreszcie bezduszna biurokracja, która je blokowała podda się nie chcąc ponosić odpowiedzialności moralnej za ewentualne kłopoty wynikające z sytuacji kryzysowej" - podkreślił. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy