Malmstrom: umowa handlowa UE z USA będzie zawarta w tym roku

opublikowano: 22-02-2019, 13:14

Unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmstrom powiedziała, że transatlantycka umowa handlowa będzie zawarta do końca tego roku. Podkreśliła gotowość do szybkiej pracy w tej sprawie.

Malmstrom oczekuje, że dostanie w marcu zgodę państw Unii Europejskiej na rozpoczęcie negocjacji z USA w sprawie obniżenia ceł na dobra przemysłowe.

Zawarcie ostatecznego porozumienie jest spodziewane przed zakończeniem kadencji Komisji Europejskiej, czyli 31 października, powiedziała.

- Myślę, że stanie się to podczas obowiązywania obecnego mandatu – powiedziała Malmstrom. – Niczego nie opóźniamy – dodała.   

Strona europejska śpieszy się aby zaprezentować postęp we wprowadzaniu uzgodnień z USA zawartych siedem miesięcy temu, a dotyczących obniżenia barier w handlu transatlantyckim. Porozumienie z lipca ubiegłego roku pozwoliło odsunąć zagrożenie wprowadzenia przez USA ceł na europejskie auta i części zamienne w oparciu o ten sam argument bezpieczeństwa narodowego, który posłużył Amerykanom przy wprowadzeniu ceł na stal i aluminium .

Malmstrom powtórzyła stanowisko Unii Europejskiej, że jakakolwiek decyzja prezydenta USA wprowadzająca cła na europejskie auta naruszyłaby „handlowy pokój” w handlu transatlantyckim.

- Kiedy rozmawiamy nie powinniśmy wprowadzać ceł wobec siebie – podkreśliła.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy