Małopolska: 28 mln zł na pożyczki dla firm turystycznych dotkniętych pandemią

PAP
opublikowano: 25-08-2021, 14:21

Od środy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu województwa małopolskiego mogą ubiegać się o pożyczkę turystyczną ze środków pochodzących z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Na wsparcie przeznaczono 28 mln zł.

Jak wyjaśnił w środę marszałek Małopolski Witold Kozłowski, o niskooprocentowane pożyczki mogą się ubiegać firmy, które na skutek COVID-19 odnotowały spadek obrotów o co najmniej 75 proc. i tym samym znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Pośrednictwem przy udzielaniu pożyczek zajmie się Polska Fundacji Przedsiębiorczości.

„Pożyczka turystyczna to realne wsparcie dla przedsiębiorców z naszego regionu, którzy na skutek COVID-19 zostali mocno poturbowani finansowo. Chcemy, by jak najszybciej mogli powrócić do stanu sprzed pandemii i na nowo rozwijać skrzydła w biznesie, a co za tym idzie tworzyć nowe miejsca pracy dla Małopolan” - zaznaczył Kozłowski.

W środę został uruchomiony nabór wniosków pożyczkowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Mogą je składać firmy, które posiadają siedzibę lub oddział zarejestrowany na terenie województwa małopolskiego. Konieczne jest, by działały na rynku dłużej niż 24 m-ce i na koniec 2019 r. nie znajdowały się w trudnej sytuacji.

Warunkiem wnioskowania o pożyczkę jest aktualna ciężka sytuacja firmy lub spadek obrotów gospodarczych o co najmniej 75 proc. w okresie grudzień 2020- luty 2021 w stosunku do okresu grudzień 2019- luty 2020.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane