Małopolskie firmy informatyczne będą mogły się zaprezentować na CeBIT

(Marek Druś)
opublikowano: 12-12-2006, 14:22

Niewielkie małopolskie firmy branży informatycznej będą mogły zaprezentować swoją ofertę podczas największych targów branży IT na świecie CeBIT 2007 w Hanowerze. Wspólne stoisko zorganizuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego (MARR).

Niewielkie małopolskie firmy branży informatycznej będą mogły zaprezentować swoją ofertę podczas największych targów branży IT na świecie CeBIT 2007 w Hanowerze. Wspólne stoisko zorganizuje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego (MARR).

Jak poinformował we wtorek prezes MARR Witold Śmiałek, oferta skierowane jest do około 60 małopolskich firm informatycznych sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Agencja zajmie się wynajmem stoiska o powierzchni ponad 30 metrów kwadratowych, jego aranżacją i promocją. Szacunkowy koszt tych działań wyniesie 22 tys. euro.

"Chcemy pomóc niewielkim firmom informatycznym z naszego regionu w nawiązaniu międzynarodowych kontaktów biznesowych. Polska jest wciąż stosunkowo tania dla zleceniodawców w tej branży, natomiast zaawansowaniem technologicznym i jakością często nie odstaje od najlepszych" - zaznaczył Śmiałek.

Według niego koszty, jakie będą musiały ponieść przedsiębiorstwa w związku z udziałem w targach CeBIT to partycypacja w sfinansowaniu wspólnego katalogu, a także już samodzielne działania związane z promocją i reklamą.

Firmy, które będą mogły wziąć udział w targach zostaną wybrane przez trzech partnerów przedsięwzięcia: Centrum Rozwoju i Promocji Eksportu MARR, Klaster Multimediów i Systemów Innowacyjnych - Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Międzynarodowe targi branży IT CeBIT 2007 w Hanowerze, które odbędą się w dniach 15-21 marca przyszłego roku, to największa tego typu impreza na świecie. W zeszłorocznej edycji swoją ofertę prezentowało 6,2 tys. przedsiębiorstw z 70 państw, w tym 17 firm polskich. Targi zwiedziło ponad 430 tys. osób.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane