Maluchy urosną dzięki zwrotnym

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 22-10-2017, 22:00

Firmy z Lubelszczyzny, Podkarpacia i Pomorza Zachodniego będą mogły ubiegać się o pożyczki na nowatorskie projekty.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) podpisał umowy z pośrednikami finansowymi, którzy będą oferowali unijne wsparcie zwrotne firmom z trzech regionów. Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego będzie udzielała preferencyjnych pożyczek w województwie lubelskim. Dostanie na to 9 mln zł. Natomiast podkarpackie firmy obsłuży Lubelska Fundacja Rozwoju i Agencja Rozwoju Regionalnego MARR.

Na projekty dla MSP przeznaczą one w sumie 28 mln zł. Za finansowanie przedsięwzięć w województwie zachodniopomorskim będzie odpowiadało konsorcjum złożone z czterech podmiotów. W ofercie tych instytucji znajdą się pożyczki inwestycyjne i obrotowo-inwestycyjne. Zachodniopomorskie firmy będą mogły liczyć również na mikropożyczki od dwóch pośredników finansowych — ECDF i Mega Sonic.

Łączne wsparcie dla firm z tego regionu wyniesie 29 mln zł. — Finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw to jeden z najważniejszych filarów strategii BGK. Dzięki podpisanym umowom przedsiębiorcybędą mogli sięgnąć po preferencyjne pożyczki na zwiększenie konkurencyjności firm, wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań i wzrost skali prowadzonej działalności, co w konsekwencji zaowocuje rozwojem regionów — mówi Przemysław Cieszyński, członek zarządu BGK.

Zwraca też uwagę, że w województwach podkarpackim i lubelskim bank po raz pierwszy podpisał umowy z pośrednikami na finansowanie zwrotne. Warto podkreślić, że firmy mogą liczyć na niskie koszty i długą karencję w spłacie kapitału, a także na korzystniejsze niż rynkowe oprocentowanie pożyczek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane