Mały, wielki Lenovo Tiny

  • Materiał partnera
opublikowano: 24-10-2018, 09:29

Tak jak komputery serii ThinkPad, były pierwszymi laptopami na świecie, a urządzenia YOGA pierwszymi urządzeniami konwertowalnymi, tak seria komputerów Tiny była pierwszym na rynku komputerem stacjonarnym w niewielkim formacie tj. komputerze którego obudowa miesci się w objętości zaledwie 1 litra .

Jeszcze kilka lat temu trudno byłoby uwierzyć, że da się zamknąć pełnoprawny komputer w obudowie o wymiarach 179 x 35 x 183 mm przecież komputer Tiny ma długość niewiele większą od przeciętnego długopisu. Ten mini-PC to propozycja dla osób, które wolą pracować na tradycyjnym desktopie niż laptopie ale bez utraty mobilności lub szukają po prostu estetycznego rozwiązania do zarządzania domowym centrum multimedialnym.

Różne możliwości montażu
Komputer może pracować zarówno w pionie jak i w poziomie. Jeśli nie chcemy mieć go na widoku możemy go także zamontować pod blatem biurka. W tym celu jednak należy dokupić dodatkowy stelaż. To rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę - do stelaża w prosty sposób dołączymy dodatkowe akcesoria np. napęd DVD-RW, który zwiększy funkcjonalność zestawu.

Kolejną możliwością umocowania komputera Tiny jest połączenie go z monitorem Lenovo Tiny-In-One o przekątnej 22, 24 i 27 cali, który został tak zaprojektowany, by funkcjonować zarówno jako samodzielny monitor, jak i urządzenie All-in-One. Przymocowanie komputera jest niezwykle proste i nie wymaga żadnych narzędzi - po prostu wkładamy go do kieszeni umiejscowionej z tyłu monitora (standard VESA) i dokręcamy niewielką śrubkę. Warto zauważyć, że w tym przypadku obydwa urządzenia korzystają tylko z jednego zasilania.

- Największą zaletą urządzeń z rodziny Tiny jest ich elastyczność, czyli stała możliwość rozbudowy komputera. Dodatkowo istnieje możliwość bardzo łatwego zintegrowania danej jednostki w monitorem tworząc TIO (Tiny in One) które swoja funkcjanalnościa i elastycznościa zdecydowania przewyzsza obecna na rynku konstrukcje AiO (All in One ). To wielka wygoda a zarazem ochrona inwestycji zwłaszcza dla firm i korporacji. – mówi Maciej Polak Lenovo 4P Sr. Product Engineer & Evangelist.

Jak to działa?
Biezemy jeden z monitorow dedykowanych do komputerów Tiny Lenovo ThinkVision TiO 3rd gen o przekatnej ktrotra najbardziej nam odpowiada (22,24,27”) oraz komputer TINY który może być skonfigurowany jako cienki klient , klasyczny komputer lub stacja graficzna i dokujemy go w slocie monitora. W ten sposób dwa urządzenia – komputer i monitor – stają się jednym samodzielnym urządzeniem, zmniejszając tym samym ilość potrzebnego miejsca i liczbę używanych kabli. Całość jest świetnie przemyślana i wykonana a jednoczesnie umozliwia elastyczną rekonfiguracja srodowiska – oddzielnie wymiane monitora lub mocy obliczeniowej zainstalowanego komputera Tiny czego nie umozliwiaja standardowe konstrukcje AIO. – mówi Maciej Polak z firmy Lenovo.

Zasadę działania prezentuje film który znajduje się pod adresem:

Monitor Lenovo Tiny-in-One 24
Lenovo Tiny-in-One 24 to monitor o przekątnej równej 23,8 cala wyposażony w matrycę IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Urządzenie może się pochwalić cienkimi ramkami, szerokimi kątami widzenia (1780) oraz wysokim kontrastem (1000:1). Na uwagę zasługuje też regulowana stopka, dzięki której użytkownik może dobrać odpowiednią dla siebie wysokość oraz panel, który nie tylko się obraca, ale także pochyla w górę i w dół. Nad ekranem znajduje się włączana dotykiem kamera o rozdzielczości 1080p. W monitor wbudowane sa także głośniki.
Z tyłu znajdziemy DisplayPort, USB 3.0 typu B oraz złącze zasilania. Kieszeń na potencjalny komputer jest zabezpieczona z dwóch stron plastikowymi zaślepkami. Ta z prawej strony jest dodatkowo odpowiednio wyprofilowana, by po zamknięciu nie blokowała dostępu do kabli. Monitor może pracować dwóch trybach jako monitor oraz TIO.

Komputer ThinkStation P330 Tiny
Zaprojektowany do zadań, z którymi żadne inne urządzenie sobie nie poradzi, ThinkStation P330 Tiny oferuje wydajność i niezawodność, jakiej wymagają profesjonaliści. Doskonale sprawdza się we wszystkim: od 2D i obsługi podstawowych narzędzi 3D, po oprogramowanie 3D CAD. Szybka pamięć masowa i pamięć operacyjna umożliwiają błyskawiczny transfer danych oraz obsługę większych plików – a to wszystko w obudowie, która pozwala oszczędzić bardzo dużo miejsca na biurku P330 Tiny dostępna jest z zestawem akcesoriów i opcji montażowych, które wykorzystują możliwości stwarzane przez niewielkie rozmiary. Ta stacja zmieści się wszędzie – pod biurkiem albo za monitorem, z którym stworzy modularne rozwiązanie wszystko-w-jednym. To idealny system dla każdego, kto chce zmodernizować swoje biuro z myślą o większym uporządkowaniu przestrzeni i oszczędnym, bardziej efektywnym jej wykorzystaniu. Nie powinniśmy jednak dać się zwieść tym niewielkim rozmiarom. Lenovo ThinkStation P330 Tiny może obsłużyć nawet 2 TB pamięci masowej, 32 GB pamięci operacyjnej i do sześciu niezależnych monitorów. Dzięki czemu idealnie wpisuje się w potrzeby wymagających współczesnych profesjonalistów w sektorze finansowym, projektantów, architektów, a także w edukacji naukowej i technicznej.

– Projektanci, artyści, inżynierowe oraz inni profesjonalni użytkownicy szczególnie docenią Lenovo ThinkStation P330 Tiny, która jest obecnie najmniejszą na świecie stacją roboczą z certyfikatami ISV, które gwarantują niezawodne działanie aplikacji o znaczeniu krytycznym na komputerze o pojemności zaledwie jednego litra umozliwiajacej jednoczesna integracja z monitorami typu TIO tworząc elastyczne i wszechstronne rozwiązania dla firm – dodaje Maciej Polak.

Trwałość i bezpieczeństwo
Tak jak wszystkie urządzenia rodziny Think także Tiny spełnia 10 norm MIL-SPEC 801-G, dzięki czemu mamy pewnośc że urządzenie poradzi sobie z upadkiem, upałem, dużą wilgotnością, czy zapyleniem i wysoka temperatura. Dodatkowo urządzenie zabezpieczone jest gniazdem Kenington dzięki czemu pozostanie bezpieczne nawet w przypadku próby kradzieży i przecięcia kabla.

Więcej informacji o komputerach Tiny na stronie: www.lenovo.com/pl/pl/desktops/thinkcentre/m-series-tiny/c/m-series-tiny

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu