Małysz po raz 31. na najwyższym podium w PŚ

opublikowano: 03-02-2007, 18:31

Adam Małysz stanął w sobotę na najwyższym podium i odniósł 31. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Polski skoczek wygrał konkurs skoków narciarskich w Titisee- Neustadt.

Adam Małysz stanął w sobotę na najwyższym podium i odniósł 31. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Polski skoczek wygrał konkurs skoków narciarskich w Titisee- Neustadt.

Lądując w drugiej serii na 145. metrze Małysz wyrównał rekord skoczni "Grosse Hochfirstschanze" należący od 2001 roku do Niemca Svena Hannawalda.

Polak oddał najdłuższe skoki w obu seriach (138,5 i 145 m). Drugie miejsce zajął Austriak Andreas Kohler, a na trzecim miejscu znalazł się lider klasyfikacji generalnej PŚ Norweg Anders Jacobsen.

Małysz awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej PŚ, drugie miejsce utrzymał dziesiąty w sobotę Austriak Gregor Schlierenzauer.