Mam nadzieję, że OECD nam pomoże

JKW
opublikowano: 16-12-2010, 10:37

Marek Góra, ekonomista SGH, twórca reformy emerytalnej, cieszy się, że Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju krytykuje polski rząd za propozycje osłabienia OFE.

W generalnym przesłaniu trudno nie zgodzić się ze stanowiskiem OECD. Również uważam, że rząd proponuje nam kreatywną księgowość zamiast prawdziwej konsolidacji fiskalnej oraz że agencje ratingowe zauważą próbę ukrycia części zobowiązań. Mam nadzieję, że apel Organizacji wpłynie na działania rządu i pomoże obronić przed destrukcją reformę emerytalną w Polsce - mówi Marek Góra.

Marek Góra, twórca reformy emerytalnej z 1999 r.
Marek Góra, twórca reformy emerytalnej z 1999 r.
None
None

Jego zdaniem, już sama dyskusja w rządzie na temat zawieszenia lub ograniczenia przekazywania składek do OFE jest szkodliwa dla wizerunku Polski na świecie i podważa zaufanie obywateli do systemu emerytalnego w długim terminie.

- To nie prawda, co słyszymy od niektórych przedstawicieli rządu, że OFE są przyczyną złej sytuacji finansowej państwa. Mam nadzieję, że ta debata jak najszybciej zostanie ucięta i rząd zrezygnuje z planów osłabiania kapitałowej części systemu emerytalnego. Regulacje dotyczące zarządzania pieniędzmi gromadzonymi w OFE wymagają poprawy, jednak nie oznacza to, że musimy burzyć całą strukturę - mówi Marek Góra.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JKW

Polecane