Mamy wodne przejście graniczne z Białorusią

PAP
30-04-2011, 16:19

Od niedzieli kajakarze będą mogli przekraczać polsko-białoruskie wodne przejście graniczne w Rudawce – poinformowała w sobotę PAP rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Anna Wójcik.

Przejście na śluzie Kurzyniec będzie można przekraczać od godz. 7. do 19. Jednak dwie godziny wcześniej przed dotarciem do Rudawki należy zgłosić taki zamiar w placówce straży granicznej w Płaskiej.


W ubiegłym roku przejście w Rudawce odprawiło 350 turystów. Jak poinformowała Wójcik, są to głównie kajakarze.„ W związku z tym, że w kilku miejscach Kanał Augustowski jest nieżeglowny, granicę przekraczają głównie kajakarze lub żeglarze. To głównie grupy zorganizowane w spływy kajakowe” – dodała Wójcik.


Kanał Augustowski to jeden z najatrakcyjniejszych szlaków turystyki kajakowej. Na terenie Polski przebiega przez Równinę Augustowską i Kotlinę Biebrzańską. Kajakarze podróżujący kanałem mijają jeziora: Sajno, Necko, Białe, Studzieniczne oraz płyną rzeką Czarną Hańczą. Kanał łączy dorzecza Wisły i Niemna. Ma 102 km długości (z czego w Polsce 80 km).


Na Kanale Augustowskim zbudowano 18 śluz (w Polsce jest ich 14). W 1968 r. Kanał Augustowski został uznany za zabytek techniki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Mamy wodne przejście graniczne z Białorusią