MAN rezygnuje z przejęcia Scanii

opublikowano: 23-01-2007, 19:13

Niemiecki koncern MAN rezygnuje z wrogiego przejęcia konkurencyjnej szwedzkiej firmy Scania AB, za co gotów był zapłacić 10,3 miliarda euro.

Niemiecki koncern MAN (maszyny, samochody ciężarowe, autobusy) poinformował we wtorek, że rezygnuje z wrogiego przejęcia konkurencyjnej szwedzkiej firmy Scania AB, za co gotów był zapłacić 10,3 miliarda euro.

Scania od początku była zdecydowanie przeciwna przejęciu przez niemiecki koncern. Teraz MAN zapowiada, że będzie zabiegał o "przyjacielską współpracę" ze szwedzką firmą. Jest to zgodne ze stanowiskiem Volkswagena - dużego udziałowca zarówno w MAN jak i w Scania AB.

Przejęcie Scanii przez koncern MAN oznaczałaby powstanie największego w Europie producenta pojazdów użytkowych - poczynając od wielkich ciężarówek, a kończąc na małych pojazdach dostawczych. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane