Manchester United został wycofany z londyńskiej giełdy

Polska Agencja Prasowa SA
23-06-2005, 07:19

Właściciel Manchesteru United Amerykanin Malcolm Glazer wycofał w środę wieczorem wszystkie akcje z giełdy londyńskiej. Po 14 latach najbogatszy klub piłkarski na świecie nie jest już notowany na parkiecie.

Właściciel Manchesteru United Amerykanin Malcolm Glazer wycofał w środę wieczorem wszystkie akcje z giełdy londyńskiej. Po 14 latach najbogatszy klub piłkarski na świecie nie jest już notowany na parkiecie.

Przejęciu klubu przez amerykańskiego miliardera, który kontroluje 97,3 procent akcji, sprzeciwiali się kibice. Obawiali się, że nowy właściciel będzie dążył wszelkimi środkami do maksymalizacji zysku.

Według "The Times" 76-letni Glazer zamierza stopniowo, w ciągu pięciu lat, podnieść ceny biletów na mecze na Old Trafford aż o 52 procent. Ten i inne środki spowodowałyby wzrost zysku rocznego klubu ze 161 mln funtów obecnie do oczekiwanej przez Glazera w 2010 roku sumy 246 milionów funtów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Manchester United został wycofany z londyńskiej giełdy