Manchester Utd. nie chciał wydać Rooney'a na MŚ do Niemiec

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-06-2006, 16:57

Macierzysty klub Wayne'a Rooney'a Manchester United starał się zapobiec włączeniu go do reprezentacji Anglii, ponieważ trener klubu Alec Ferguson sądzi, iż napastnik wyceniany na 27 mln funtów nie odzyskał formy po kontuzji śródstopia, której doznał w kwietniu w meczu ligowym z Chelsea.

Macierzysty klub Wayne'a Rooney'a Manchester United starał się zapobiec włączeniu go do reprezentacji Anglii, ponieważ trener klubu Alec Ferguson sądzi, iż napastnik wyceniany na 27 mln funtów nie odzyskał formy po kontuzji śródstopia, której doznał w kwietniu w meczu ligowym z Chelsea.

Jak ujawnia londyńska popołudniówka "Evening Standard", Ferguson przez siedem godzin blokował wyjazd Rooney'a z Manchesteru, gdzie w środę prześwietlono mu stopę i przebadano. Lekarze byli podzieleni w swoich opiniach, czy może on grać na boisku, czy też nie.

O powrocie napastnika do Niemiec przesądziła dopiero opinia niezależnego eksperta, profesora ortopedy Angusa Wallace'a z Nottingham i przyjęcie przez angielski związek piłkarski (Football Association) listy warunków wysuniętych przez Fergusona i jego doradców.

FA zgodził się wypłacić wysokie odszkodowanie klubowi w razie odnowienia kontuzji i nie wprowadzać go do gry na wczesnym etapie rozgrywek eliminacyjnych. Przed otrzymaniem zgody na grę, Rooney musi ponownie zostać przebadany przez niezależnych lekarzy.

Evening Standard twierdzi, iż doradca prawny Manchesteru Maurice Watkins wymusił na FA zgodę na to, by nie grał on w pierwszych trzech meczach co oznacza, iż najwcześniej wystąpiłby on na boisku 24 lub 25 czerwca, a więc w fazie pucharowej.

Na mundialu Anglia gra w grupie B z Trynidadem i Tobago, Szwecją oraz Paragwajem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane