Czytasz dzięki

Marcin Dyl przestanie być prezesem IZFiA

opublikowano: 03-10-2019, 15:09

Prof. Marcin Dyl złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami. W formalnych strukturach IZFiA pozostanie do końca grudnia tego roku.

Dyl był prezesem izby od 2005 r. Stanowisko zajmował przez 5 kadencji. 

Marcin Dyl, prezes Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami, z końcem grudnia przestanie pełnić funkcję.
Zobacz więcej

Pożegnanie

Marcin Dyl, prezes Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami, z końcem grudnia przestanie pełnić funkcję. Fot. ARC

- Zdecydowałem się podjąć ten krok po wielu miesiącach namysłu. Decyzję podjąłem po konsultacjach z Radą Izby. Moim zamiarem jest pozostanie w ścisłym związku zawodowym ze środowiskiem rynku kapitałowego, a przede wszystkim z sektorem funduszy inwestycyjnych, któremu nadal będę służył swoim doświadczeniem. Po latach pracy w organizacji samorządowej funduszy chciałbym zająć się czynną praktyką prawniczą. Będzie więc dla mnie zaszczytem wspierać Izbę swoją ekspertyzą. Odchodząc z IZFiA pozostawiam organizację w dobrych rękach - w niedalekiej perspektywie znajduje się połączenie TFI i PTE zatem wiceprezes Małgosia Rusewicz zapewni naszej instytucji kompetentną kontynuację – mówi prof. Marcin Dyl

Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami jest organizacją zrzeszającą, na zasadach dobrowolności, działające w Polsce towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Działa na mocy ustawy z dnia 27 maja 2004 roku o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi oraz ustawy z dnia 30 maja 1989 r. o izbach gospodarczych. Do jej statutowych celów należy reprezentowanie środowiska towarzystw funduszy inwestycyjnych, wspieranie rozwoju towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce, upowszechnianie wiedzy o funduszach, rozwijanie i doskonalenie zasad etyki zawodowej specjalistów związanych z zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane