Marcin R. Kiepas: Sprzedaj reala i rupię

KZ
opublikowano: 10-10-2013, 00:00

Sytuacja techniczna na wykresach brazylijskiego reala i indyjskiej rupii w relacji do amerykańskiego dolara wygląda podobnie.

Po fali wyprzedaży obu tych walut, która miała swój początek wiosną tego roku, gdy inwestorzy zaczęli obawiać się konsekwencji ograniczenia przez Fed wartości skupowanych obligacji, a która kumulowała w sierpniu, rozpoczęła się silna realizacja zysków. W tym czasie kurs USD/BRL spadł z 2,4535 do 2,2013 we wtorek.

Kurs USD/INR zniżkował natomiast z historycznego maksimum na 68,63 do poniżej 62 w ostatnich dniach. Od prawie trzech tygodni obie pary pozostają we względnej stabilizacji.

Ta stabilizacja to bardziej ubijanie dna korekty niż przystanek w drodze do dalszej realizacji zysków. Dlatego należy liczyć się przynajmniej z próbą powrotu do trendu wzrostowego na wykresach USD/BRL i USD/INR. W średnim terminie takiemu powrotowi będzie sprzyjało oczekiwanie na ograniczenie QE3 na grudniowym posiedzeniu FOMC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Marcin R. Kiepas: Sprzedaj reala i rupię