Marcinkiewicz: 31 X przedstawię prezydentowi listę ministrów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-10-2005, 09:09

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w poniedziałek w radiowej Trójce, że 31 października przedstawi prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu listę nowych ministrów.

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w poniedziałek w radiowej Trójce, że 31 października przedstawi prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu listę nowych ministrów.

    "Polacy chcą szybkiego powołania rządu, a my nie mamy powodu, aby przeciągać rozmowy koalicyjne" - powiedział Marcinkiewicz.

    Podkreślił też, że powołanie koalicji z Samoobroną nie wchodzi w grę. "Andrzej Lepper jest człowiekiem bardzo utalentowanym. Ma także silne poparcie społeczne. Powodował wielkie ruchy na scenie politycznej w ciągu ostatnich lat. Nie ukrywajmy jednak, że to nie jest człowiek, z którym chcemy rządzić Polską" - powiedział Marcinkiewicz.

    "Nasz zamiar jest jasny i klarowny. Razem z PO mamy te same cele naprawy państwa" - dodał.

    Marcinkiewicz zwrócił uwagę, że PiS oraz PO "mają ponad 280 posłów w Sejmie, ponad 80 senatorów i wreszcie prezydenta RP - Lecha Kaczyńskiego". Takiej siły - według Marcinkiewicza - nie miała w Polsce żadna koalicja.

    "Mając taką siłę rzeczywiście możemy Polskę zmienić. Możemy zrealizować cel naprawy państwa, który sobie postawiliśmy" - podkreślił Marcinkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane