Marcinkiewicz: Budowa 3 mln mieszkań w ciągu 8 lat zwiększy dochody budżetu

Polska Agencja Prasowa SA
29-11-2005, 10:48

Budowa 3 mln mieszkań w ciągu 8 lat, czyli wdrożenie programu mieszkaniowego, to element zwiększania dochodów budżetu w 2006 r. - zapowiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz na wtorkowym spotkaniu z analitykami i ekonomistami.

Budowa 3 mln mieszkań w ciągu 8 lat, czyli wdrożenie programu mieszkaniowego, to element zwiększania dochodów budżetu w 2006 r. - zapowiedział premier Kazimierz Marcinkiewicz na wtorkowym spotkaniu z analitykami i ekonomistami.

Dodał, że rząd rozpocznie wdrażanie programu mieszkaniowego w 2006 r., co spowoduje wzrost dochodów budżetowych m.in. poprzez zwiększenie dochodów z podatku VAT.

Kolejnym etapem działań rządu będzie wykorzystanie środków na infrastrukturę - poinformował Marcinkiewicz. "Nie wykorzystaliśmy około 2 mld zł na budowę dróg i autostrad w Polsce" - wyjaśnił. Dodał, że jest to związane m.in. ze złą organizacją pracy i prawem, które obowiązuje w tym zakresie. Zapowiedział też "radykalną zmianę Ustawy o zamówieniach publicznych".

We wtorek premier zapowiedział zmniejszenie deficytu budżetowego w 2006 r. o ponad 2 mld.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Marcinkiewicz: Budowa 3 mln mieszkań w ciągu 8 lat zwiększy dochody budżetu