Marcinkiewicz: chcę stworzyć silny i stabilny rząd

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 28-09-2005, 08:28

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz zapewnił, że chce stworzyć silny i stabilny rząd na cztery lata. Dodał, że chce realizować wspólny cel PiS-u i Platformy Obywatelskiej, którym jest naprawa państwa.

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz zapewnił, że chce stworzyć silny i stabilny rząd na cztery lata. Dodał, że chce realizować wspólny cel PiS-u i Platformy Obywatelskiej, którym jest naprawa państwa.

Kazimierz Marcinkiewicz, który był gościem porannych Sygnałów Dnia powiedział, że będzie tworzył rząd na zasadach pełnej równowagi. Jego zdaniem, rząd ten odniesie sukces przy poparciu i zaangażowaniu zarówno ze strony PiS jak i PO. Marcinkiewicz dodał, że program rządu będzie zbiorem wspólnych i najlepszych elementów programów obu ugrupowań.

Kandydat PiS na premiera powtórzył też, że ma nadzieję, iż w skład jego rządu wejdzie Jan Rokita. Dodał, że chciałby, aby Rokita został wicepremierem z teką ministerialną oraz by brał udział w formowaniu rządu i w rozmowach programowych.

Odnosząc się do projektu przyszłorocznego budżetu, przygotowanego przez odchodzący rząd Marka Belki, Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że jest to budżet stagnacji, w którym brakuje środków na inwestycje. Marcinkiewicz zapowiedział zmiany w tym budżecie zgodne z programem PiS.

Dodał, że zmiany te będą polegać na zwiększeniu środków przeznaczonych na inwestycje i na lekkim obniżeniu deficytu budżetowego.   

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane