Marcinkiewicz liczy na szybkie porozumienie z Rokitą

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 04-10-2005, 13:42

Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że szybko porozumie się z Janem Rokitą w sprawie tworzenia rządu. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera powiedział, że otrzymał od polityka Platformy Obywatelskiej list z propozycjami rządzenia państwem. Dodał, że list ten może być podstawą rozmów z Janem Rokitą.

Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że szybko porozumie się z Janem Rokitą w sprawie tworzenia rządu. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera powiedział, że otrzymał od polityka Platformy Obywatelskiej list z propozycjami rządzenia państwem. Dodał, że list ten może być podstawą rozmów z Janem Rokitą.

Marcinkiewicz wyraził radość z faktu, że czteroosobowy zespół Platformy przystąpił do opracowywania programu. Mamy nadzieję, że niebawem zostanie on przedstawiony i będziemy mogli rozpocząć rozmowy - powiedział kandydat na premiera. Zaapelował też do polityków Platformy Obywatelskiej o powstrzymanie się od ataków na program Prawa i Sprawiedliwości. Zwrócił on uwagę, że obie partie już niedługo będą realizowały program we wspólnym rządzie.

Kandydat na premiera zwrócił się też z apelem do urzędników państwowych o niepodejmowanie żadnych decyzji personalnych i majątkowych w okresie zmiany rządu. Dodał, że nadchodzą w tej sprawie niepokojące sygnały. Wyjaśnił, że na różne kierownicze stanowiska w urzędach i spółkach powoływani są nowi pracownicy, dochodzi też do wyprzedaży majątku, przedłużania kontraktów oraz czasu odpraw. Jeśli te sygnały potwierdzą się, będziemy wyciągać konsekwencje - zapowiedział Kazimierz Marcinkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane