Marcinkiewicz: nie proponowałem LPR koalicji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-01-2006, 14:17

Premier Kazimierz Marcinkiewicz oświadczył, że w czwartek nie proponował LPR zawarcia koalicji rządowej. Informację o takiej propozycji przekazał w czwartek dziennikarzom lider Ligi Roman Giertych dodając, że LPR propozycję odrzuciła.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz oświadczył, że w czwartek nie proponował LPR zawarcia koalicji rządowej. Informację o takiej propozycji przekazał w czwartek dziennikarzom lider Ligi Roman Giertych dodając, że LPR propozycję odrzuciła.

"Rząd nie prowadzi rozmów koalicyjnych. Koalicje zawierają partie polityczne" - powiedział premier na konferencji prasowej po piątkowym posiedzeniu rządu, pytany czy proponował LPR koalicję.

Marcinkiewicz dodał, że nie miał żadnych uprawnień, aby komuś w imieniu PiS proponować koalicję. Poinformował też, że w piątek w rozmowie telefonicznej z Giertychem wyjaśnili sobie całą sprawę.

Premier podkreślił, że "zawsze i na całym świecie" jest tak, iż zawieranie koalicji należy do partii, a rząd "nie jest podmiotem koalicji, tylko przedmiotem". "W wyniku koalicji tworzy się rząd" - dodał.

Marcinkiewicz zaznaczył, że jeśli będzie decyzja o koalicji, to jako premier rządu będzie uczestniczył w dotyczących koalicji rozmowach. "Koalicja nie jest jeszcze zawarta" - podkreślił.

Na pytanie, czy nie dziwi go, że w ciągu ostatnich burzliwych dni w Sejmie prezydent Lech Kaczyński nie zabrał głosu, premier odpowiedział, że z tego, co wie, prezydent interesował się sytuacją i był informowany przez marszałka Marka Jurka.

"Wszystko zakończyło się jakimś porozumieniem, więc ja nie wyrażam żadnego zdziwienia" - powiedział Marcinkiewicz.     mok/ par/ mw/

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane