Marcinkiewicz: PO nie może być recenzentem propozycji PiS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-09-2005, 16:17

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz przekonywał, że Platforma Obywatelska i PiS powinny stworzyć wspólny program koalicji, a PO nie powinna się stawiać w roli recenzenta propozycji PiS.

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz przekonywał, że Platforma Obywatelska i PiS powinny stworzyć wspólny program koalicji, a PO nie powinna się stawiać w roli recenzenta propozycji PiS.  

"My możemy przedstawiać propozycje, ale to będą nasze propozycje, a wy chcecie je recenzować. Czyli tak naprawdę  dalej będziemy uczestniczyć w kampanii wyborczej - a to nie będzie przybliżało nas do utworzenia wspólnego programu koalicji" - mówił Marcinkiewicz. 

"Chcemy spotkań sektorowych, żeby zespoły rzeczywiście mogły pracować nad wspólnym programem koalicji. Może wygodniej być recenzentem, ale spotkaliśmy się po to, by utworzyć rząd o wspólny programie" - podkreślił. 

Marcinkiewicz widzi prace nad programem z trzech krokach. Pierwszy - ustalenie wspólnego programu, drugi - struktury rządu, trzeci  - dobór osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane