Marcinkiewicz: Porozumienie z Unicredito w oparciu o umowę z 1999 r.

(Marek Druś)
opublikowano: 16-03-2006, 13:03

- Jestem głęboko przekonany, że osiągniemy porozumienie z Unicredito – powiedział w czwartek dziennikarzom premier Kazimierz Marcinkiewicz. Ujawnił, że w ciągu kilku dni planuje spotkanie z prezesem włoskiego banku Alessandro Profumo.

- Jestem głęboko przekonany, że osiągniemy porozumienie z Unicredito – powiedział w czwartek dziennikarzom premier Kazimierz Marcinkiewicz. Ujawnił, że w ciągu kilku dni planuje spotkanie z prezesem włoskiego banku Alessandro Profumo.

Marcinkiewicz podkreślił, że obie strony mogą porozumieć się jedynie w oparciu o treść umowy prywatyzacyjnej Pekao SA, którą włoski bank podpisał w 1999 roku. Premier zwrócił uwagę, że nie pozwala ona Unicredito na przejmowanie innego banku w Polsce.

- Nikt nie może zmienić tego zapisu – powiedział Marcinkiewicz. – Można to zrobić jedynie w drodze porozumienia lub w sądzie – dodał.

W wyniku fuzji z niemieckim HVB Unicredito zostało właścicielem akcji Banku BPH. Nie może jednak wykonywać z nich głosów na WZA. Oczekuje na decyzję Komisji Nadzoru Bankowego. W środę przesunięto ją o trzy tygodnie.

MD, Associated Press

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane