Marcinkiewicz: Przygotowujemy odpowiedź na propozycję brytyjską

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-12-2005, 17:26

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował po środowym spotkaniu z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, że polska dyplomacja jest w kontakcie z przedstawicielami innych krajów, by "odpowiedzieć na propozycje" dotyczące budżetu UE na lata 2007-20013 przedstawione przez przewodniczącą Unii Wielką Brytanię.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował po środowym spotkaniu z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, że polska dyplomacja jest w kontakcie z przedstawicielami innych krajów, by "odpowiedzieć na propozycje" dotyczące budżetu UE na lata 2007-20013 przedstawione przez przewodniczącą Unii Wielką Brytanię.

Powtórzył też, że propozycja Londynu jest dla Polski nie do przyjęcia, "bo łamie zasadę solidarności". "Dla Polski budżet jest niewystarczający do tego, by realizować gonitwę za innymi krajami UE" - podkreślił szef rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane