Marcinkiewicz: rozmowy z kandydatem PO na wicepremiera o programie i strukturze rządu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-10-2005, 13:19

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że ze wskazanym przez PO kandydatem na wicepremiera chciałby rozmawiać o programie i strukturze przyszłego rządu. Marcinkiewicz wystosował w poniedziałek list do szefa PO Donalda Tuska, w którym postuluje, by wskazał kandydata Platformy na wiceszefa rządu.

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że ze wskazanym przez PO kandydatem na wicepremiera chciałby rozmawiać o programie i strukturze przyszłego rządu. Marcinkiewicz wystosował w poniedziałek list do szefa PO Donalda Tuska, w którym postuluje, by wskazał kandydata Platformy na wiceszefa rządu.

    Kandydat na premiera pytany, o czym chciałby rozmawiać ze swoim ewentualnym zastępcą wskazanym przez PO, powiedział, że w liście proponuje, aby "prace tej dwójki, oczywiście z wykorzystaniem innych polityków i ekspertów, były prowadzone nad programem rządu oraz strukturą rządu". "Tak, abyśmy we dwójkę przedstawili te propozycje władzom obu partii - PO i PiS" - powiedział Marcinkiewicz. Jak dodał, "dopiero trzecim elementem są sprawy związane z obsadą stanowisk". 

    Pytany przez dziennikarzy, kiedy PiS odpowie na postulat Platformy i przedstawi program rządu odparł: "wielokrotnie przedstawialiśmy PO program, także na piśmie". Jak podkreślił, PiS pracuje nad nim dalej. "Program, który mamy rozpisujemy na kalendarz prac rządu" - powiedział Marcikiewicz. Dodał, że w ten sposób ustalany jest harmonogram działań rządu na 4 lata

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Marcinkiewicz: rozmowy z kandydatem PO na wicepremiera o programie i strukturze rządu