Marcinkiewicz rozpocznie pracę w Londynie od 1 marca

opublikowano: 13-02-2007, 17:12

Kazimierz Marcinkiewicz potwierdził, że przyjął stanowisko dyrektora wykonawczego w centrali EBOiR – poinformował Newsweek.

Kazimierz Marcinkiewicz potwierdził, że przyjął stanowisko dyrektora wykonawczego w centrali EBOiR – poinformował Newsweek na swojej stronie internetowej.

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz w rozmowie z "Newsweekiem" potwierdził we wtorek po południu, że przyjął ofertę objęcia stanowiska dyrektora wykonawczego w londyńskiej centrali Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

- Właśnie siedzę nad papierami, które przyszły z Londynu. Potwierdzam, że obejmę to stanowisko, zapewne już 1 marca - powiedział Marcinkiewicz, który cieszy się na przeprowadzkę na Wyspy.

W poniedziałek były premier potwierdzał, że otrzymał propozycję pracy w Londynie, jednak twierdził, że jeszcze podejmuje decyzję.

- Decyzję podejmuję, ale rozkładam ją w czasie, dlatego że już parę decyzji błędnych podjąłem - mówił. Jednak już we wtorek klamka zapadła.

Marcinkiewicz był jednym z 9 kandydatów na prezesa PKO BP. Na początku lutego rada nadzorcza banku przerwała posiedzenie w sprawie wyboru prezesa, gdy z członkostwa w radzie zrezygnował prof. Jerzy Osiatyński. I właśnie za największy swój błąd były premier uznał starania o stanowisko prezesa PKO BP.

Były premier planuje na jakiś czas odejść od polityki i zapewnia, że "partia Rokity i Marcinkiewicza" to tylko pomysł dziennikarzy.

PK

Zobacz też:

Kwestię dyrektora w EBOiR Polska uzgadnia z Bułgarią

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane