Marcinkiewicz: Rząd szacuje możliwości wprowadzenia "becikowego"

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-11-2005, 14:37

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w piątek, że rząd szacuje możliwości wprowadzenia tzw. becikowego, czego domaga się LPR. "Będziemy podejmowali decyzję, kiedy będziemy znali możliwości finansowe państwa w tym zakresie" - zapowiedział szef rządu.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w piątek, że rząd szacuje możliwości wprowadzenia tzw. becikowego, czego domaga się LPR. "Będziemy podejmowali decyzję, kiedy będziemy znali możliwości finansowe państwa w tym zakresie" - zapowiedział szef rządu.

Premier zaznaczył, że "jest bardzo duże otwarcie, jeśli chodzi po politykę prorodzinną". Zapowiedział, że o elementach tej polityki powie klubowi LPR.

Lider LPR Roman Giertych powiedział, że Liga oczekuje, że w budżecie na przyszły rok rząd Marcinkiewicza zaproponuje na każde nowonarodzone dziecko tzw. becikowe - jednorazową zapomogę pieniężną w wysokości 1000 zł. Jak podkreślił, stosunek rządu do tej sprawy będzie jednym z najważniejszych elementów, które zadecydują o poparciu LPR dla rządu Marcinkiewicza. 

Na piątkowej konferencji premier był pytany o likwidację instytucji pełnomocnika ds. równego statusu kobiet i mężczyzn. Zapewnił, że wszystko, co jest obowiązkiem państwa w zakresie równego statusu kobiet i mężczyzn, będzie realizowane przez jego rząd, a większością tych spraw będzie zajmował się minister właściwy ds. polityki społecznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane