Marcinkiewicz zapowiada aktywną politykę rządu w UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-09-2005, 13:14

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz zapewnił w piątek w Brukseli przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso, że rząd, który tworzy, będzie prowadził "bardzo aktywną politykę w Unii Europejskiej".

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz zapewnił w piątek w Brukseli przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso, że rząd, który tworzy, będzie prowadził "bardzo aktywną politykę w Unii Europejskiej".

    "Chcemy, by naszą siłą była właśnie aktywność z jednej strony, a z drugiej strony polska gospodarka i wzrost gospodarczy" - powiedział dziennikarzom po spotkaniu z Barroso. W spotkaniu uczestniczył także kandydat PiS na prezydenta Lech Kaczyński.

      Jak wyjaśnił Marcinkiewicz, rozmowy z przewodniczącym KE dotyczyły też m.in. budżetu Unii i kwestii związanych z jej rozszerzeniem. Dodał, że zapewnił Barroso o silnym poparciu Polski dla dyrektywy usługowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane