Marek Belka doradcą Roberta Biedronia ds. gospodarczych

  • PAP
opublikowano: 25-02-2020, 13:58

Prof. Marek Belka będzie moim doradcą ds. gospodarczych i ekonomicznych; chciałbym, żebyśmy budowali nowoczesne państwo dobrobytu, w którym wszystkim żyje się dobrze, prof. Belka jest fachowcem, który jest w stanie do tego doprowadzić, powiedział we wtorek kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń.

Zobacz więcej

Marek Belka

WM, Puls Biznesu

Biedroń podkreślił na konferencji prasowej w Warszawie, że prezydent jest silny siłą swoich doradców i wsparciem ekspertów. "Ważne jest, żeby kandydaci na urząd prezydenta pokazali, kto w Polsce - kiedy wybierzemy nowego prezydenta - będzie podejmował ważne tematy związane z gospodarką i ekonomią, ze stanem naszych finansów" - mówił kandydat.

"Dzisiaj zaszczytem dla mnie jest, że mogę przedstawić mojego doradcę ds. ekonomicznych, gospodarczych, osobę, której w sumie nie trzeba przedstawiać, bo prof. Marka Belkę wszyscy znamy jako wybitnego specjalistę ds. ekonomii (...) Będzie mi doradzał w sprawach ekonomicznych, gospodarczych, w sprawach finansów, także w kontekście UE" - powiedział Biedroń.

"Chciałbym, żebyśmy w przyszłości budowali państwo, które będzie nowoczesnym państwem dobrobytu, w którym nam wszystkim, a nie tylko wybranym, będzie się żyło dobrze. Wiem, że takim fachowcem, który jest w stanie do tego doprowadzić jest prof. Marek Belka" - przekonywał kandydat na prezydenta.

Belka powiedział, że jest dla niego wielką przyjemnością przyjąć funkcję doradcy Biedronia "najpierw w jego kampanii prezydenckiej, a później w pełnieniu przez niego funkcji prezydenta".

"Jestem wykwalifikowanych człowiekiem w tej kwestii (...) wiem na czym polega praca doradcy. Dobry doradca jest wysłuchiwany, ale niekoniecznie musi być słuchany, jego zdanie powinno być brane pod uwagę, ale wcale nie musi mieć racji" - mówił Belka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy